ben tedavi merkezi

Leke gibi görünen yüzeysel nevüs gibi yapıların tedavisinde bir çok tedavi seçeneği kullanılmaktadır. Bunlardan en yaygın olanları;kimyasal peeling, lazer ve radyo frekans yöntemleridir.Kimyasal peelingdir , bu yöntem sürekli yapmayı gerektirir buna rağmen gerçek bir tedavi değildir.Leke kısmen açılsa da kısa sürede tekrar eskisi gibi olur diğer taraftan tedavi sonrası devamlı yüksek faktörlü güneş koruyucular kullanmak gerekir.

Diğer bir yöntem lazer tedavisidir lazerle leke tedavisi de 4-10 seans sürebilir,dikkatli uygulanmaması durumunda leke daha da büyüp koyulaşabilir.Radyo frekansla lazer tedavisi % 95 tek seansta lekeyi kalıcı olarak yok eder.Tedavinin sonucu saniyeler içinde görülür.Tedavi edilen lekeler en uygun cilt katmanına kadar indiği için tekrarlamaz ancak % 5 ihtimalle 2.seans gerekebilir.

Uygulamada lazer ve kimyasal peeling ve lazerde her seansta ücret alınırken radyo frekansla tedavide sonraki seanslarda ücret alınmaz.

21.358 views

42 yorum “Yüzeysel Ben Tedavisi”

 1. admin

  Rf ile tedavi edebiliriz.fakat ne ile tedavi edilirse edilsin.mutlaka bir iz kalır.en az iz RF de kalır
  Op.Dr.Seher Şirin

 2. fatih

  suratımda et beni olmayan siyah nokta şeklinde ben var. ben bunu en az iz kalıcak şekilde aldırmak istiyorum. dermatolok lazerle köküne kadar inemeyiz almam dedi riskli. Cerrah da ameliyatla alırsam benden daha çok iz kalır diyor. ne yapmam gerekiyor aldırmakda kararlıyım. Bildiğiniz iz bırakmayan iyi klinik doktor varmıdır istanbuldayım?

 3. elif

  hocam yüzümdeki benlerimi aldırmak istiyorum. lazer yöntemiyle yapıldığında kesin detaylı bir sonuç alırmıyım ?
  Op Dr Alirıza Şahap Barlas
  benlerinizi muayene ile değerlendirmeden laser yöntemiyle kesin sonuç alırsınız demek doğru değildir.laser sadece leke şeklinde olan benlere uygulanabilir

 4. eda

  hocam daha önce devlet hastanesinde siğil tedavisi gördüm fakat sanki tekrarlıyor gibi böyle bir imkan normalde var mıdır ?
  Op Dr Demet Ağras
  tekrarlayabilir

 5. bircan

  hocam benlerimi aldırmak istiyorum. tek seferde kurtulabilirmiyim
  Op Dr Alirıza Şahap Barlas
  kurtulabilirsiniz

 6. merve

  hocam bende 3 tane büyük et beni var ve çok eski bir ben olduğu iiçin kabuklanma yaptı. alındıktan sonra patolojiye yollamak istiyorum mümkünmüdür ?
  Op Dr Adil Altınsoy
  mümkündür

 7. Merve

  Hocam, göz kapağımın üstünde yüzeysel ben var sildirmek istiyorum ancak gözüme zarar gelecek diye korkmuyor da değilim sizce bir sakıncası var mı?
  Op Dr Atilla Kaya
  RF ile tedavi olabilirsiniz

 8. Çetin ertik

  Yuzumde cok sayida yuzeysel ben ve leke var. Hepsinden kurtulabilir miyim?
  Op Dr Atilla Kaya
  gelirseniz muayene ile değerlendirip tedavinizi yapabiliriz

 9. betül

  hocam merhaba. benim kolumda doğuştan olan bir et beni var 22 yaşındayım bu zaman kadar herhangi bir sıkıntım yoktu sadece görsel olarak beğenmiyordum fakat son 1 aydır kaşıntı deride dökülme ve kaşımadan sonra kanamalar başladı. bu beni aldırmamın bir sıkıntısı olur mu veya kansere dönüşme riski var mıdır ? şimdiden teşekkürler
  Op dr Atilla Kaya
  benler zaman içinde travma ve çeresel koşullara bağlı olarak yapısı farklanarak kansere zemin hazırlar,bu nedenle tedavi edilmesi iyi olur.herhangi bir nedenle şüphe duyulursa biopsi alınabilir

 10. Merve

  Merhabalar ben yaklaşık olarak 7 8 ay önce benimi aldırdım dikişli olarak biraz çukurluk ve kırmızımsı lekesi hala geçmedi bunun için uygulanabilecek tedavi varmıdır yardımcı olurmusumuz
  Op Dr Adil Altınsoy
  plastik cerrahi ile görüşmelisiniz

Yorum Yapın