ben tedavi merkezi

Leke gibi görünen yüzeysel nevüs gibi yapıların tedavisinde bir çok tedavi seçeneği kullanılmaktadır. Bunlardan en yaygın olanları;kimyasal peeling, lazer ve radyo frekans yöntemleridir.Kimyasal peelingdir , bu yöntem sürekli yapmayı gerektirir buna rağmen gerçek bir tedavi değildir.Leke kısmen açılsa da kısa sürede tekrar eskisi gibi olur diğer taraftan tedavi sonrası devamlı yüksek faktörlü güneş koruyucular kullanmak gerekir.

Diğer bir yöntem lazer tedavisidir lazerle leke tedavisi de 4-10 seans sürebilir,dikkatli uygulanmaması durumunda leke daha da büyüp koyulaşabilir.Radyo frekansla lazer tedavisi % 95 tek seansta lekeyi kalıcı olarak yok eder.Tedavinin sonucu saniyeler içinde görülür.Tedavi edilen lekeler en uygun cilt katmanına kadar indiği için tekrarlamaz ancak % 5 ihtimalle 2.seans gerekebilir.

Uygulamada lazer ve kimyasal peeling ve lazerde her seansta ücret alınırken radyo frekansla tedavide sonraki seanslarda ücret alınmaz.

22.919 views

44 yorum “Yüzeysel Ben Tedavisi”

 1. admin

  leke kalmaz,sohbet mesafesinden farkedilemeyecek düzeyde iz kalır
  Op.Dr.Seher Şiirn

 2. Pelin

  Merhaba hocam. Benim yüzümde yüzeysel küçük bi kaç tane ben var ve aldırmak istiyorum.Ama lazerle yapınca daha sonra leke oluşur diyorlar.Benlerimi aldırınca iz kalır mı ya da leke ?

 3. admin

  Rf ile tedavi edebiliriz.fakat ne ile tedavi edilirse edilsin.mutlaka bir iz kalır.en az iz RF de kalır
  Op.Dr.Seher Şirin

 4. fatih

  suratımda et beni olmayan siyah nokta şeklinde ben var. ben bunu en az iz kalıcak şekilde aldırmak istiyorum. dermatolok lazerle köküne kadar inemeyiz almam dedi riskli. Cerrah da ameliyatla alırsam benden daha çok iz kalır diyor. ne yapmam gerekiyor aldırmakda kararlıyım. Bildiğiniz iz bırakmayan iyi klinik doktor varmıdır istanbuldayım?

 5. elif

  hocam yüzümdeki benlerimi aldırmak istiyorum. lazer yöntemiyle yapıldığında kesin detaylı bir sonuç alırmıyım ?
  Op Dr Alirıza Şahap Barlas
  benlerinizi muayene ile değerlendirmeden laser yöntemiyle kesin sonuç alırsınız demek doğru değildir.laser sadece leke şeklinde olan benlere uygulanabilir

 6. eda

  hocam daha önce devlet hastanesinde siğil tedavisi gördüm fakat sanki tekrarlıyor gibi böyle bir imkan normalde var mıdır ?
  Op Dr Demet Ağras
  tekrarlayabilir

 7. bircan

  hocam benlerimi aldırmak istiyorum. tek seferde kurtulabilirmiyim
  Op Dr Alirıza Şahap Barlas
  kurtulabilirsiniz

 8. merve

  hocam bende 3 tane büyük et beni var ve çok eski bir ben olduğu iiçin kabuklanma yaptı. alındıktan sonra patolojiye yollamak istiyorum mümkünmüdür ?
  Op Dr Adil Altınsoy
  mümkündür

 9. Merve

  Hocam, göz kapağımın üstünde yüzeysel ben var sildirmek istiyorum ancak gözüme zarar gelecek diye korkmuyor da değilim sizce bir sakıncası var mı?
  Op Dr Atilla Kaya
  RF ile tedavi olabilirsiniz

 10. Çetin ertik

  Yuzumde cok sayida yuzeysel ben ve leke var. Hepsinden kurtulabilir miyim?
  Op Dr Atilla Kaya
  gelirseniz muayene ile değerlendirip tedavinizi yapabiliriz

Yorum Yapın