ben tedavi merkezi

Bu konuyu hazırlama nedenimiz sizlerden gelen sorular olup, özellikle en sık sorulan sualler arasında “Hangi benler alınmaz, hepsi alınabilir mi?” gibi sorular ön plana çıkmaktadır. Aynı şekilde aldırmak zararlımı şeklinde korkularak sorulan soruların cevaplarını net bir şekilde bulacaksınız.

Alınamayan benler

Tüm Benler Alınabilir!
Evet arkadaşlar bizler 3-4 çeşit olarak bilsekte görmediğimiz, yaklaşık 200 çeşit ben bulunmaktadır. Hatta bebeklerde görülen hemanjiom (Damar Beni) olarak tanıdığımız hastalıkta bir tür bendir. Bu nedenle tüm benler alınabilir, hatta alınması önerilmektedir. Çünkü alınmadığı taktirde sürekli bir tehlike riski içermektedir.

Ben Takibi Önerilebilir (Ciddiye Almayın)
Aslında benlerin çokta masum olmadığını gösteren bir diğer uygulama ise ben haritası dediğimiz bir sistemdir. Ben takibi işlemi ile vücudunuzda bulunan benlerin takibi gerçekleştirilmektedir. Yani bir nevi abonelik gibi düşünün siz sürekli kontrole gittikçe ödeme yapıyorsunuz. Bu bile aslında benlerin risk içerdiğini göstermektedir. Fakat ben takibi vs yerine en doğrusu risk içeren benlerden kurtulmanızdır. Çünkü benlerin alınması mümkün ve kolaydır.

Ben Aldırma Zararlı mı?
Evet arkadaşlar benlerin risk içerdiğini, alınabileceğini ve en doğru seçimin ise ben aldırma olacağını gördük, peki kafanıza takılan diğer bir soru ise ben aldırma zararlımı şeklinde olmaktadır. Ben aldırma zararlı mı? sorusuna cerilecek cevap tam tersi olacaktır. Çünkü aksine yararlı olup, bir sorun ve risklerinden kurtulma anlamına gelmektedir. Tabi ki dikkat edilmesi gereke ben aldırma yöntemi nasıl yapılacağıdır. Dikkat etmediğinizde pişman olacağınız sonuçlarla karşılaşırsınız.

Sakın Ben Ameliyatı Olmayın!
Çok eski bir tedavi yöntemi olan ameliyat ben aldırma için kesinlikle kullanılmaması gerekir. Çünkü ameliyat ile alınan benler yüz bölgesinde çok kötü bir görünüme neden olmaktadır. Oysaki kesinlikle gereksiz bir yöntem olan ben ameliyatı yerine ameliyatsız yöntemlerle sadece 10 dakika içinde görünmeyecek düzeyde bir iz ile alınır.

Ameliyatsız Ben Tedavi Yöntemleri Tercih Etmelisiniz?
Özellikle yüz bölgesinde yapılan ben ameliyatı çok ciddi iz kalmasına neden olmaktadır. Ameliyatsız yöntemler yapılan ben aldırma işlemi farkedilmeyecek kadar küçük bir iz kalır. O da zamanla cildin kendini yenilemesi ile kaybolmaktadır.

14.044 views

17 yorum “Hangi Benler Aldırılabilir?”

 1. admin

  ücretlere bu linkten ulaşabilirsiniz.http://www.bentedavisi.org/ben-tedavi-fiyatlari.ben aldırdıktan sonra normal yaşamınıza engel olabilecek hiç bir şey yok,rahatlıkla herşeyi yapabilir ve işinize gidebilirsiniz
  Op.Dr.Adil Altınsoy

 2. hüseyin

  iyi günler vücudumdan ben aldırmak istiyorum fiyatını ve ben alındıktan
  1-2 saat sonra araba kullanabilecek miyim, başka bir ilden ankarada ki şubenize gelmek istiyorum yani ilaç ya da anestezi falan verilecek mi bana. bandaj falan kullanacak mıyım cumartesi beni aldırsam pazartesi bandajsız şekilde işe gidebilir miyim. ben 4-5 mm civarında
  lütfen mail ile cevaplayınız

 3. admin

  benlerinizi değerlendirip en uygun yöntemle tedavinizi yapabiliriz
  Op.Dr.Adil Altınsoy

 4. ali

  ankarada hangi doktorunuz ben alma operasyonlarinizi gerceklestiriyor

 5. admin

  RF ile tedavi edilirse sohbet mesafesinden çıplak gözle farkedilebilecek bir iz kalmaz
  Op.Dr.Atilla Kaya

 6. Melis

  Hocam merhaba.Benim iki kasimin ortasinda acik kahverengi bir ben var.Aldirmayi cok istedim ama yakin zamanda gittigim bir doktor lazerle soyulabilecegini ama kalan cukur izinin daha kotu olacagini soyledi.Buharlastirma ile aldirsam iz kalmama ihtimali var mi? Simdiden tesekkur ederim

 7. aybüke

  hocam her türlü ben alınabilir mi yoksa türüne göre değişiyormu
  Op.Dr.Seher Şirin
  her türlü ben tedavi edilebilir

 8. sezer

  hocam kulağımın arkasında et benleri mevcut bunları aldırmak istiyorum kulağıma bir zararı olur mu ?
  Op.Dr.Nizam Kurtdere
  zararı olmaz.RF ile aldırabilirsin

 9. sibel

  hocam her et beni aldırmak için uygunmudur ?
  Op.Dr.Atilla Kaya
  Sibel,her et beni tedavi edilebilir.şüphe edilir gerekli görülürse biopsi alınıp patolojiye gönderilir

 10. Merve

  Merhabalar yuzumde agiz ve burun cevresi de sonradan siyah kucuk benler olustu. Et ben degil sadece noktalar seklinde doktora gittim asla zararli degil ama dogumdan sonra ve gunes etkisiyle krem kullanmama ragmen iyice buyuyecegini soyledi. Et ben olmayan bu nokta benlerinde lazerle alimi mumkun mudur?
  Op Dr Nizam Kurtdere
  Muayene edip laser veya radyofrekans ile almak mümkün.

Yorum Yapın