ben tedavi merkezi

IDEA klinikten bir yenilik daha geliyor. Buharlaştırma ile yapılan tedavi ile daha başarılı yöntemleri sizlere tanıtıyoruz.

Buharlaştırma yöntemiyle tedavi;Ciltteki kabarıklık elektrik enerjisiyle buharlaştırılarak yok edilmesi yöntemidir.Elektro koter cihazıyla yapılır, elektrik enerjisini dokunulduğu yerde ısı enerjisine dönüşen bir cihazdır.Ameliyatlarda kanamaları durdurmak ve dokuları kesmek amacıyla kullanıldığı gibi benlerin tedavisinde de kullanılır.Vücuttan kabarık olan tüm benlerde en etkili yöntemdir.

Elektro koter bene dokundurulduğu anda benden tabakalar halinde buharlaşır, ısıtarak buharlaştırma işlemi istenildiği kadar tabakalar halinde tedavi yapılır.Ciltle aynı düzeye gelince tedavi tamamlanır.

Renge duyarlı olmadığı için damar beni dışındaki kahverengi ve cilt rengindeki kullanılabilir ve kesin sonuç elde edilir.Ben ne kadar büyük olursa olsun tedavisi yapılabilir.Buharlaştırılan benin yerinde yara kabuğu şeklinde oluşan tabaka benin büyüklüğüne göre 3-7 günde düşer ve alttan pembemsi bir görünüm çıkar.Bu pembemsi görünüm 2-3 ayda kendiliğinden cilt rengi ile aynı renge dönüşür.

Buharlaştırma işlemi yeterince dikkatli yapıldığında belli bir iz kalmaz küçük sivilce izi şeklinde bir iz kalabilir. Koterin fazla uygulanması benin olduğu alanda çukurluğa sebep olabilir.Tedavinin bir defada bitirilmeye çalışılması yerine gerekirse 2.seansı yapmak oluşabilecek iz miktarını da azaltacaktır.

Koterle tedavi en pratik tedavi yöntemidir ve tecrübeli ellerde çok büyük benler bile fark edilmeyecek kadar hafif bir izle tedavi edilebilir.Ameliyatla kıyaslandığında çok daha pratik sorunsuz bir yaklaşımdır.

Uygulama çok az acılı olduğu için genellikle uyuşturmak bile gerekmez.Tedavi sonrası herhangi bir ilaç veya ürün kullanımı önerilmez.

ben tedaviden önceki görünüm

ben tedaviden önceki görünüm

Ben tedavisi öncesi

Ben tedavisi öncesi

buharlatırma tedavisi 1 dakika sonra

buharlatırma tedavisi 1 dakika sonra

Buharlaştırma tedavisinden 2 ay sonra

Buharlaştırma tedavisinden 2 ay sonra

23.272 views

28 yorum “Buharlaştırma Yöntemiyle tedavi”

 1. GİZEMCAN

  hocam iyi günler ben kulağımın arkasındaki siyah et benini aldırmak istiyorum. aldırdıktan sonra herhangi bir tekrarlama olur mu ?
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Doğru alınırsa tekrarlama olmaz.

 2. Sait Sakin

  Merhaba ,
  Bundan 3 hafta önce kliniğinizde sol yanağımda bulunan siyah bir et beni aldırdım , operasyondan 1 hafta sonra kabuklandı ve düştü ancak doktor bu benin 2 veya 3 seansta ta tamamı ile iyileşebileceğini belirtti , ve yaklaşık 1,5 veya 2 ay sonra kalan ben lekesinin yüzeyinden alınarak iyileşebileceğini belirtti , buna göre bir kaç sorum olacak
  1.) 2 seansta çukur oluşur mu ?
  2.) Kalan ben lekesi RF teknolojisi cildimin rengine dönüşür mü ?

  İyi çalışmalar dileğiyle
  Op Dr Ergun Aygören
  2.seansın matığı olabildiğince çukurluk kalmaması yaklaşımıdır
  Evet ten rengine dönüşünceye kadar uygulama tekrarlanabilir.

 3. cansu

  Mrblar benim yuzumde sonradan olusan kahve rengi kabariklar var cilt dr na gittim siil oldugunu soyledi bi krem verdi kuculme olur dedi fakat hic bir degisiklik olmadi ben esnetik acidan rahatsizim ve aldirmak istiyorum ne onerirsiniz hangi yontemle aldirmaliyim ? İz kalir mi? Tsk ederim
  Op.Dr.Atilla KAYA
  info@ ideaklinik.com ye fotoğraf gönderin .daha net bilgilendirebilirim

 4. sinem

  Elektro koter ile Traşlama yöntemi ilemi alıyorsunuz acaba ? ve yaranın iyilesmesi gibi bir sey söz konusu olabilirmi ?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  yaklaşık evet
  iyileşmemek diye bir şey olamaz

 5. seda

  Bende klinigizde aldırmak istiyorum ama okuduguma göre çukur ben alındıktan sonra altta kahverengilik kalıyormus.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  100 hastadan 3-5 kadarında oluyor onlara da 2.seans yapıyoruz ve tamamen düzeliyor

 6. ahmet

  Selamlar
  Sitede yüzeysel ben hakkında fotoğraflar daha az yani öncesi sonrası daha çok galeri lazım yetmiyor.Son olarak yüzeysel ben hangi yöntem ile alıyorsunuz bildiginiz doğustan gelen kahverengi benler yüzde olan ? ve okuduguma göre çukur ve kırmızılık kızarıklı oluyormus herhangi bi fotoğrafı varmı acaba su an sitede tam net olarak yok sitede hem dışa dönük benler et benler sonrası öncesi var
  Op.Dr.Atilla KAYA
  1 tek resim herşeyi değerlendirmek için yeterlidir, bir benle durumu değerlendiremeyen biri 100 tane olsa daha çok kafası karışır.

 7. eagle

  radyofrekans yöntemiyle alındı Atilla hocam benin derin olmadığını söylemişti.3 ay geçti hala ben gibi duruyor kızarıklıktan dolayı.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  pembeliğin düzelmesi tamamen kişye bağlı olarak düzelen bir durum ama mutlaka cilt rengine dönüşür.

 8. eagle

  merhaba hocam yanağımdaki yüzeysel beni aldıralı 3 ay oldu ama hala kızarıklık duruyor.alınan et benlerimin kızarıklıkları neredeyse hiç kalmadı ama bu yüzeysel ben hala kızarık şekilde duruyor ne zaman düzelir bu veya ikinci seans mı gerekiyor?
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Hangi yöntemle alındı.Ben derinse renk farklılığı olabiliyor

 9. esra

  Hocam kaş bitiminin biraz altında siyah dışa dönük bir benim var bu beni çok rahatsız ediyor hangi yöntemi tavsiye edersiniz tamamen yok olması mümkün mü?ız kalır mı?7cret ne kadar?Ankara da şubniz var mı? yoksa tavsiye edebileceğiniz bir doktor var mı?Herşey icin tesekkur ederim
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Buharlaştırma yöntemi ile en az iz kalır,farkedilmeyecek kadar,Ankara’da tanıdığım yok.Ücreti SGK varsa 200 tl

 10. özlem

  Merhabalar burnumun altında yani dudagimin üstünde kahverengi genişce kılli bir ben var. Yillar once aldirmaya kalktigimda benimin derin oldugunu cerrahi müdahale ile alınabilecegini fakat alınirsa da derin oldugu icin izin daha cirkin olabilecegini dudagimin yukariya cekilebilecegini söylediler. Yazilarinizda buharlasma yöntemini okudum acaba bu yeni bir yöntem midir ve böyle benler icin kullanilabilir mi. Genisce bir ben oldugu icin estetik acidan burun akintisi gibi duruyor ve beni rahatsız ediyor.
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Minimal bir izle alınabileceğini düşünüyorum,yinede görüp konuşmak daha doğru olur.

Yorum Yapın