ben tedavi merkezi

İnsanlar okadar kolay para kazanma çabası içindelerki imkansız şeyleri bile kafalarında mümkün hale getirebilmekteler. Bunlardan biride bitkisel tedavi yöntemidir. Dahası onların tabiri ile bizim açımızdan bilimsel geçerliliği olmayan bir kelimedir. Son zamanlarda bitkisel ben tedavisi adına satılan kimyasal karışımlar herhangi bir fayda sağlamayacağı gibi içerisindeki asit cildinizi yakma riski bulunmaktadır.

Bitkisel Ben Tedavisi Mümkün mü?
Düşünün arkadaşlar yüzünüzda kabarık bir ben var ve bu zamanla büyüme eğilimi içerisinde 0,5 cm çapında olduğunu farzedelim, o ben ancak ve ancak buharklaştırma yani yok etme yöntemi ile yapılır. Yok etmek basittir cesaretiniz varsa bıçakla kesersiniz (Sakın denemeyin) o kabarık kısım cildinizden ayrılır. Tabiki bu söylediğimde en az bitkisel ben tedavisi kadar saçmadır.

Bilimsel Yöntemlerle Ben Alınmalıdır!
Evet o kabarık ben yerinden cilt seviyesinden alınmalıdır. Bu işlem esnasında ben dışındaki cilde zarar vermeden (Yakma) ve ben alma sonrasında alınan kısımda iz kalmamak üzere yapılmalıdır. Göz kısmının altında ben olsun onu ameliyatla aldırın sonuç ne olur? en az 4-5 dikiş izi düşünmesi bile ürkütücü bu arada bitkisel ben tedavisi gibi birde ben ameliyatı işlemini devre dışı bıraktık. Sakın olaki sakın ben ameliyatı ile işlem yaptırmayınız.

Lazer ve Radyo Frekans Kullanımı Uygundur
Bilimsel olarak bir çok sağlık alanında kullanılan Radyo Frekans ve Lazer ben tedavisi uygulamalarında şuan için en gelişmiş yöntemler arasında yer almaktadır. Evet ilk dikkat etmeniz gereken yöntem ben aldırma olarak kullanılacak yöntemdir. Ben ameliyatı ve ben tedavisi bitkisel gibi saçmalıkları kafamızdan silliyoruz.

Ben Tedavisi Bitkisel

Evde Sirke İle Ben Tedavisi
Ev hanımları boş vakitleri bol olduğu için özellikle internette duydukları saçma sapan ve bilimsellikten uzak öneriler ile kendilerine zarar vermeyi çok iyi başarıyorlar. Sirke ile ben buharlaştırma çalışan bir çok hastamız yüzünde ciddi yanıklara neden olmaktadır. Sirke içinde yer alan asit beni eritmek yerine ben çevresindeki cilde yakar ve kurutur. Sakın olaki böyle ciddiyetten uzak yöntemlere tenessül etmeyiniz.

23.064 views

26 yorum “Bitkisel Yöntemlerle Ben Aldırılır mı?”

 1. Birisi

  Hocam dudağımın üstünde küçük bir ben var çok rahatsız oluyorum bir parça greyfurtla geçer diye okumuştum bu doğrumu?
  Op Dr Demet Ağras
  benim bilgilerime göre geçmez.siz deneyebilirsiniz.

 2. Seyfi

  Hocam benim yüzümde 10-11 adet küçük ben var aldırmak istiyorum ama iz kalır diye korkuyorum ??
  Op Dr Atilla Kaya
  farkedilir iz kalmaz

 3. Sumeyye

  Hocam 17 yasindayim benim yüzümde çok fazla sayıda ama küçük kahverengi lekeler var lazer tedavisi yaptırmak istemiyorum ne yapabilirim
  Op Dr Atilla Kaya
  IDEA Genel Cerrahi Uzmanı
  gelrseniz muayene ile değerlenirip laser yeda RF ile tedavi edebiliriz

 4. özlem akyürek

  hocam 14 yaşındayım yüzümde kahverengi nokta şeklinde benler var bunlar çay ağacı yağı ile kurtulur muyum
  Op Dr Seher Şirin
  IDEA Bakırköy Şubesi Genel Cerrahi Uzmanı
  hayır

 5. Buket

  Merhaba hocam benim yüzümden sonradan oluşan küçük kahve rengi benler var, bu benlerden kurtulmak için ne yapmam gerekiyor yardımcı olur musunuz acaba?
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Radyofrekan ile tedaviden çok iyi sonuçlar alıyoruz,görüp değerlendirmek lazım.

 6. Dilan

  Merhaba hocam ben yaklaşık 1 yıl önce ameliyat ile 3 adet ben aldırdım doktor beyaz tenli olduğum için iz kalabilceğini söyledi ama ben o kahverengi çirkin görüntüden daha iyidir düşüncesiyle aldırdım şu an 1 tanesi tamamen geçti ama diğer 2 tanesinin olduğu yerde tekrar çıkmaya başladı sizce ne yapmalıyım? Yardımcı olurmusunuz ?
  Op Dr Seher Şirin
  gelirseniz muayene ile değerlendirip RF yada laser ile tedavi edebiliriz

 7. elif

  Hocam benjm yuzumde 2 tane ben var birisi mercimek tanesi birisi ise boncuk gibi ve cok rahatsiz oluyorum 16 yasindayim sizcee nasil kurtulabilirim ailem de ameliyata izin vermiyo bitkisel yolllarla kurtulabilirmiyim?
  Op Dr Alirıza Şahap Barlas
  bitkisel yöntemler cildinize zarar verebilir,bu nedenle uygulamanızı önermem.ben tedavisi her yaşta yapılabilir

 8. Fadime

  Hocam benim vücudumun her yerinde kabarık et benzeri var nasıl kurtulabilirim bir öneriniz varmı
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Et benlerini iz kalmadan,dikiş ve pansuman gerekmeden RF ile alabiliriz.

 9. serife

  Benimde tam kasımın orda hafıf kbarık bı tane var tırnagım geldi yanlıslıkla bı ıkı gundur kanıyor devlette aldırıldıgını duydum ama bilmiyorum aldırsam tehlıkesi var mı bıde IDEAda ucret nedir ?
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  RF ile çok kolay alıyoruz dikiş ve pansuman gerekmiyor,ücret 200 tl den başlıyor.

 10. Buse

  Hocam meraba benim tam burnumun ortasında küçük bir nokta ben var ve çok rahatsızlık duyuyorum nasıl geçirebilirim bunu bi bilginiz varmı lütfen
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Radyofrekans ile 1 dakikada alabiliriz.

Yorum Yapın