ben tedavi merkezi

Ben Tedavi Ücretleri

Hemen hemen tüm insanlarda görülen benler (nevüs) doğuştan yada sonradan farklı nedenlerle ortaya çıkabilmektedir. Bir çoğu zararsız olmasına karşın büyük bir bölümü ise kanserleşme riski ile insanlarda korku ve endişeye neden olmaktadır. Bunun haricinde yüz bölgesinde olması halinde estetik yönden kötü bir görünüme neden olmaktadır. Bu tür sorunlarla uğraşmak yerine sadece 5 dakika gibi kısa bir zamanınızı ayırarak benler ve taşıdığı risklerden kurtulabilirsiniz. IDEA Klinik ben tedavi merkezi İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’da bulunan klinikleri ile ameliyatsız ben tedavisi yapmaktadır. En çok merak edilen hususlardan biri olan ücretler hakkında açıklamayı ise bu sayfada bulacaksınız.

Ben Tedavisi Nasıl Yapılır?
Ücret hususuna geçmeden önce dilerseniz ben aldırmanın nasıl yapıldığına kısaca değinelim. Öncelikle ben türleri olarak onlarca çeşit bulunmaktadır. Bunların boyutları farklı olup, tedavide cilt üzerinden uygulanan Lazer, Radyo Frekans ve Elektrokoter cihazları kullanılmaktadır.

Ücretlendirme Nasıl Yapılıyor?
Öncelikle toplam ücret için alınacak benin büyüklüğü, sayısı ve sizin SGK güvenceniz olup, olmadığına bakılmaktadır. Çünkü IDEA klinik SGK’lı hastalara hizmet veren sağlık merkezi olması nedeniyle SSK, Bağkur, Emekli Sandığı, TSK Personeli vs tedavi ücretlerinde %50 indirim yapılmaktadır. Şimdi dilerseniz fiyatların nasıl şekillendiğini görelim.

Büyüklüğü 5 mm’ye Kadar Olan Benler
İlk olarak benin büyüklüğü 5 mm’ye kadar onlara bakalım. SGK güvencesi olanlar için ilk ben 200 eklenen her ben için 100 TL ücret alınmaktadır. Yani bu ölçüde 3 adet ben alınacaksa sadece 400 TL ödersiniz. SGK güvenceniz olmaması halinde ilk ben 400 eklenen her ben için 200 TL alınır.

5-10 mm’ye Kadar Olan Benler
Aldıracağınız benler 5 mm ile 1 cm arasında olması halinde ise SGK güvencesi olan hastalardan ilk ben için 300 eklenen her ben için 150 TL alınmaktadır. SGK güvencesi olmayanlarda ise ilkinde 600 eklenen her nevüs için 300 TL alınır.

Kirpik, burun, dudak gibi özellik arz eden bölgedeki her boyuttaki benler ve 1 cm den büyük olan benleri muayene sonucu ücretlendirilir. Ücretler tümüyle yok edecek şekilde tedaviyi kapsamaktadır. Yani birden fazla seans gerekmesi halinde ek seanslardan ücret alınmaz. Ameliyatla ben tedavisini sadece hasta isteğiyle yapıyoruz ve muayeneyle ücretlendirilir. Ücretler tedavi ücreti olup ayrıca muayene ve ek uygulamalar için ücret alınmaz.

Güncel ben tedavisi ücretleri için https://www.ideaklinik.com/ben-tedavisi-fiyatlari.html linkine bakılabilir.

191.622 views

420 yorum “Ben Tedavi Ücreti”

 1. admin

  Rf ile tek seansta tedavi edilebilir
  Op.Dr.Ergun Aygören

 2. kenan

  hocam ben tedavisi yaptırmak istiyorum. tek seferde kurtulabilirmiyim bunlardan acaba çünkü 7 ay sonra düğünüm var o zamana kadar iz kalmadan tedavisini yapabilirmisiniz ?

 3. Ayşe

  Büyük çaplı ben tedavisi uygulanıyor mu ?
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Yapılabilir,görüp değerlendirmek lazım.

 4. admin

  benin yapısına bağlı.RF yada laser ile tedavi edilebilir
  Op.DR.Seher Şirin

 5. Zeynep

  Merhaba benim burnumun üst kısmında bi ben çıkmış çok rahatsız ediyor beni görüntü olarak küçük bir ben lazer ile alınır mı acaba?

 6. admin

  Lasr yada RF ile alınabilir.hangi yöntemle alacaüımıza muayene ile karar veriyoruz
  Op.Dr.Nizam Kurtdere

 7. ayşegül

  Hocam bnim çene kismimda siyah bn var alinabiliyrmu

 8. mustafa

  yüzümde boynumda kollarımda karnımda sırtımda bacaklarımda ayaklarımda neredeyse 150-200 kadar ben var ve neredeyse her gün bir yerimde ben ortaya çıkıyor gibi fiyatlara bakarak benim bu tedaviye yüklü bir para harcamam gerekiyor ama durumum o kadar iyi değil fiziksel rahatsızlığı geçtim cilt kanseri yada benin tehlikeli olup olmadığı konusunda endişeliyim ne yapmamı önerirsiniz öncelikle
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Benlerinin tümünü aldırmak gibi bir gereklilik yok,dermatoloji uzmanına görünüp risk konusunda görüşebilirsin,şüpheli ben varsa biz alıp patolojiye gönderiyoruz,ayrıca kozmetik veya bulunduğu yer açısından rahatsız edici ben varsa alınabilir.

 9. belma

  hocam iyi günler. bir tane büyük et benim var. bu işlem yapılırken dikiş atılıyor mu ?
  Op Dr Seher Şirin
  dikiş atılması iz bırakabilir.et beni tedavisinde en iyi yöntem RF ile alınmasıdır

 10. bayram

  cilt kanseriyim ve yüzümde bir tane et beni var. aldırmamın bir sakıncası varmıdır ?
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Normal bir et beni ise alınabilir,şüpheli ise alınıp patolojide tetkik edilir.

Yorum Yapın