ben tedavi merkezi
Bilindiği gibi güneşten gelen zararlı ışınlar atmosferde filtre edilerek dünyaya ulaşırlar ancak özellikle güneşin dik geldiği öğle saatlerinde zaralı ışınlar tam filtre edilemez ve cildimize kadar ulaşır.Güneşin bu zaralı ışınların etkileri uzun yıllar içinde normal ciltte ve özellikle koyu renkli benlerde birikerek hücre yapısının değişmesine ve kötü huylulaşmasına sebep olabilmektedir.Kanserleşme ihtimali olmakla birlikte cilt kanseri toplumda çok yaygın rastlanan bir hastalık değildir.Yani ben kanserleşebilir ama her ben kanserleşecek diye bir durum söz konusu değildir.Dermatologlar arasında yaygın olan ”ben kanserleşme ihtimaline karşı takip edilmelidir” fikri çok akıllıca görünmemektedir.Bunun yerine hiç iş gücü kaybı olmadan dakikalar içerisinde sonlandırılabilen ben tedavisi yapılmalıdır.Hangi şekilde olursa olsun tedaviyle yok edilen benin kanserleşme ihtimalide ortadan kalkar.Bununla birlikte hastada estetik kusur oluşturan görüntüde kaybolmaktadır.        Op.Dr.Atilla KAYA

 

İletişim için   : www.ideaklinik.com

77.590 views

327 yorum “Ben Kanserleşirmi ?”

 1. admin

  tedavi ettirip güneşten ciddi bir şekilde korunursanız sorun olmaz
  Op.Dr.atilla Kaya

 2. Dilara

  Yüzümde küçük çaplı ama sıklıkla görülen kahverengi benler var. Et ben değiller ve özel bi doktor bunun tedavisinin olmadığını söyledi. Mezara kadar sizinle olacak dedi. Diğer türlü lazer vs tedavilerde çok çok ilerki yaşlarda cilt kanseri olabiliceğinide idda eden var. Ne yapmalıyım.

 3. admin

  farketmeden beinizle oynuyor olabilirsiniz bu iltihaba neden olabilir,yada içinde dışarı çıkamayan bir kıl olabilir.tedavi ettirin
  Op.Dr.Adil Altınsoy

 4. Esra

  Hocam yuzümde iki tane ben var ve sürekli altinda sivilce gibi iltihaplanma söz konusu nedeni nedir

 5. admin

  göz kapağındaki benlerin RF ile tedavi edilmesi gerekir.ödem vb rahatsızlık verici bir durum oluşmmaz
  Op.Dr.Atilla Kaya

 6. admin

  hayır yok.tedavi olabilirsiniz.en uygun yöntem seçilmeli.
  Op.Dr.Nizam Kurtdere

 7. yunus

  iyi günler.. ben yüzümdeki benleri aldırmak istiyorum. yüzümde temre denen bir tür yara çıktı. uzun zamandır geçmiyor. yüzümde bu rahatsızlık varken benlerimi aldırmamın bir sakıncası var mıdır ?

 8. mustafa

  ben yüzümdeki benleri aldırmak istiyorum fakat doğuştan gelen bir ben ve büyük kanserleşmesinden korkuyorum alınan benlerin kanserleşme riski var mıdır?

 9. admin

  alınabilir.görmenizi etkilemz
  Op.Dr.Atilla Kaya

 10. kenan

  tam göz hizamda bir et beni var. aldırmak istiyorum bunun görmeme bir zararı olur mu ?

Yorum Yapın