ben tedavi merkezi

Öncelikli şunu bilmemiz gerekir. Ben aldırma genellikle estetik amaçlı yaptırılan bir işlem olup, doğal olarak iz kalıp kalmaması yada ne kadar kalacağı önemlidir. Bir çok insan ise kanserleşme riskine karşı önlem almak için benleri aldırma gereği duymaktadır. Burada da aynı durum geçerli olup, insanların en çok düşündüğü konu ben aldırma sonrası iz kalıp, kalmayacağıdır. Sayfamızda bu soruların cevabını detaylı bir şekilde aktaracağız.

Ben aldırmak iz bırakırmı sorusunun cevabı şunlara göre değişir

 • Benin yapısı (rengi, kabarıklığı, derinliğinin olup olmaması)
 • Kullanılan teknoloji (lazer, radyo frekans, koter )
 • Uygulanan yöntem (ameliyatta benden daha kötü görünen iz kalır)
 • Tedaviyi yapan doktor ve kliniğin bu konudaki tecrübesi.
 • Kişinin bünyesi, iyileşme yeteneği

Ameliyatsız Ben Aldırma Sonrası
Aşağıda yer alan iki görsel aynı kişiye aittir kaş üstünde yer alan benim alım öncesi ve sonrası görüntüleri yer almaktadır. Şimdi dikkatlice bakarak iz kalıp, kalmadığını sizde kolayca farkedebilirsiniz. Ameliyatsız yöntemler sadece 10 dakika gibi kısa bir sürede yapılmakta ve %95 oranında belirgin bir iz bırakmaz.

oncesi sonrasi

Aslında ben alındığında iz kalabilir, yine yukarıdaki faktörlere bağlı olarak kalmayabilir de ama önemli olan ne kadar iz kalacağıdır. Vücudu kaplayan cildin yaralandığı her tür doku travması mutlaka iz bırakarak iyileşir, ben tedavisi de bir tür cilt yaralanmasıdır. Mesela kalçadan yapılan enjeksiyon bile iz bırakır ama insan gözü bunu algılayamaz. Burada önemli olan ne kadar iz kaldığıdır. Değişik teknoloji ve yöntemlerle yapılan 5 farklı yöntemde geride kalan iz miktarı çok değişik düzeylerde olur.

Ben aldırmada ne kadar iz kalır
Lazerle tedavi ve radyo frekansla buharlaştırma yöntemlerinde genellikle sohbet mesafesinden dikkatle bakıldığında bile görünmeyecek düzeyde iz kalabilir yada hiç iz kalmayabilir. Tek sorun derinliği olan benlerden sonra oluşabilecek çukurluktur. Benin derinliği önceden bilinemediği için radyo freakans buharlaştırma şu şekilde uygulanır; 1 mm nin ¼ ü kadar yani çeyrek milimetrelik tabakalar halinde ben buharlaştırılır ve temiz zemine kadar ilerlenir. Ciddi bir deinlik yoksa bu sayede belirgin çukurluk kalmaz.

Buharlaştırma ile ben aldırma tecrübeli ellerde uygulandığında olabilecek en az iz kalır. Ekli fotoğraftan da görülebileceği gibi fark edilir bir belirti kalmamıştır. Aynı sorun ameliyatla alınsaydı 2-3 katı büyüklükte çizgi şeklinde iz kalacaktı ve daha rahatsız edici bir görünüme sebep olacaktı. Benleriniz varsa ve bunlardan rahatsızsanız nasıl ve ne kadar büyük ben olursa olsun fark edilmeyecek kadar hafif bir izle tümünden kurtulabilirsiniz.

Araştırmanızı yaparken sadece yöntemi değil yöntemin nasıl kullanıldığını ve uygulayıcının bu konudaki birikimini e sorgulamalısınız. Çünkü tüm bunlar ben tedavisi sonrası ne kadar iz kalacağını belirleyen bir çok faktör vardır ve bunları araştırırsanız ne kadar iz kalacağını tahmin edebilirsiniz. Birileri sizi ameliyata ikna etmeye çalışılırsa kesinlikle ameliyatsız yöntemle tedavileri araştırmadan karar vermeyin.

Ben Ameliyatı İz Oluşturur (Uzak Durmalısınız)
Ameliyatsız tedavi yöntemlerinde farkedilmeyecek kadar geciçi bir iz kalacağı yada hiç kalmaması mümkündür. Fakat bu durumu ben ameliyatı için söylemek zordur. Yarım cm genişliğindeki bir beni almak için 1,5-2cm uzunluğunda bir kesi yapılan ben ameliyatı sonrası kişide ciddi bir iz kalmaktadır. O nedenle ben ameliyatı gibi çok ilkel tekniklerden uzak durmalısınız.

12.173 views

20 yorum “Ben Aldırma Sonrası İz Kalır mı?”

 1. admin

  ücretler için şu linke bakabilirsiniz.http://www.bentedavisi.org/ben-tedavi-fiyatlari
  Op.Dr.Ergun Aygören

 2. melike

  hocam boynumda et benleri var aldırmak istiyorum fiyat hakkında bilgi verirmisiniz

 3. admin

  güneşten korunmanız gerekiyor

 4. Esra

  Lazerle benlerimi aldırdım kabuk oluştu güneşe çıkmamam mı gerekiyor

 5. admin

  kullanmanızda fayda var.bene yatkın olduğunuz için yeni benlerin oluşmasını önlemiş olursunuz
  Op.Dr.Adil Altınsoy

 6. Merve

  Merhaba Ben 2 hafta önce benlerimi aldirdim hafir kizariklik var kabuk düsdük den sonra günes kremi kullanmak sart mi Veya günese cikmak yasakmi?

 7. veysi

  kızı nın sağ kenar göz hizasında kulak ile göz hizasında 1cm boyunda doğuştan cilt ile düz kabarık olmayan kahve rengi beni var yasi 1.5 ben alımında yaş önemli mi hangisini önerirsiniz lazerli radyo frekansı vb….
  Op Dr Adil Altınsoy
  ben her yaşta tedavi edilebilir.muayene ile değerlendirip RF mi laser lemi tedavi edileceğine karar vermek gerekir

 8. abdullah

  Merhaba iki kasimin ortasinda ete gomulmus hafif kabarik ben var.17 yasindayim aldirma sknti olurmu iz felan kalirmi tesekkurler
  Op Dr Adil Altınsoy
  ciltten kabarık ise RF ile tedavi edilmesi iyi olur.farkedilebilir iz kalmaz

 9. barış

  benim kaşımın tam ortasında ve sakallarımın içinde iki tane et beni var aldırldırmak istiyorum fakat kıl köklerime zarar vermesinden korkuyorum bu konu bhakkında beni aydınlatırsanız sevinirim
  Op Dr Seher Şirin
  Kıl köklerine zarar vermeyen radyo frekans yöntemiyle alıyoruz.

 10. neslihan

  merhaba hocam ben cilt kanseriyim iki yıl önce komuldu bu teşhis.. fakat yüzümde bir et beni var aldırmamın bir zararı olurmu
  Op Dr Atilla Kaya
  Hayır zararı olmaz hatta o benin de kanserleşme riskini ortadan kaldırırsınız

Yorum Yapın